بیست و هفتمین جلسه هیت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران خراسان رضوی

   
   صورتجلسه بیست و هفتمین جلسه هیأت مدیره ،  دوشنبه ۲۴ مهر ماه  ١٣٩۶

 

دستورات جلسه :
۱-تشکیل کارگروه مالیاتی کانون
۲- گزارش جناب اورعی از دهمین جلسه شورای عالی کانون ها و جوامع
۳-ادامه بررسی شیوه های اجرایی تقسیم اسناد
مذاکرات و مصوبات:  
۱-جهت پیگیری ،هماهنگی و رسیدگی به امور مالیاتی دفاتر اسناد رسمی و ایجاد تعامل با ادارات دارایی ، کارگروه مالیاتی کانون متشکل از دبیر هیات مدیره کانون و جناب آقای محمد براداران ناصری ،سردفتر ۲۲۲ مشهد و سرکار خانم زهرا خبیری سردفتر ۳۰۳ مشهد تشکیل و با صدور ابلاغ رسمی مقرر گردید همه امور مالیاتی کانون از طریق کارگروه مزبور پیگیری شود.همچنین سرکار خانم زهرا خبیری جهت عضویت در کمیسیون حل اختلاف مالیاتی موضوع بند ۳ ماده ۲۴۴ قانون مالیات های مستقیم به عنوان نماینده کانون در شهرستان مشهد معرفی گردیدند.لازم به ذکر است که همکارانی که به مالیات خود اعتراض و پرونده جهت رسیدگی به کمیسیون مزبور ارجاع می شود می بایست کتباً تقاضای دعوت از نماینده کانون را جهت حضور در کمیسیون ،ضمن اعتراض خود بنماید.
۲-گزارش شورای عالی:جناب آقای اورعی عضو هیأت مدیره شورای عالی جوامع و کانون های سردفتران و دفتریاران کشور در جلسه مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ هیأت مدیره شورای عالی  شرکت نمودند و بنابر گزارش ایشان موضوعات مهم مبتلا به جامعه سردفتری و دفتریاری کشور از قبیل بررسی و پیگیری موضوع تبصره ۶ دستور العمل و بخش نامه حق التحریر ،پیگیری نحوه اعتراض نسبت به اعمال ۸۵ درصد ارزش معاملاتی در محاسبه حق التحریر ،تصویب برگزاری جلسه مجمع عمومی شورای عالی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۴ جهت اصلاح اساسنامه در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت . همچنین پاره ای مسائل دیگر نیز در دستور کار جلسه بود که به علت محرمانگی موضوعات مقرر گردیداطلاعات مزبور،منتشر نگردد.
۳- ادامه مبحث تقسیم اسناد  با حضور  نمایندگان  کمیته تقسیم  اسناد  در دستور کار قرار گرفت ، از جناب آقای مسعودی نائب رئیس محترم کانون سردفتران و دفتریاران کرمان دعوت به عمل آمده است تا نسبت به انتقال تجربیات کانون متبوع به هیئت مدیره اقدام فرمایند.
جناب مسعودی نقاط قوت و ضعف تقسیم اسناد به اشکال گوناگونی که در کرمان اجرا شده است را بیان فرمودند و مقرر شد نسخه ای از نرم افزار تهیه شده که هم اکنون در کرمان اجرایی است را به کمیته فن آوری و ارتباطات جهت بررسی ارائه نمایند.
همچنین مقرر شد به زودی کمیته ارشاد و بازرسی گزارش جامع و مفصلی از وضعیت اسناد رهنی و دولتی تنظیمی در دفاتر به هیئت مدیره ارائه نماید.

 

 خسروی-دبیر کانون سردفتران و دفتریاران استان خراسان رضوی  

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

لطفا کد امنیتی را بارگذاری مجدد انجام دهید

تمام حقوق این سایت برای © 2019 کانون سردفتران و دفتریاران خراسان. محفوظ است.