رئیس سازمان ثبت اسناد : خدمات دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق باعث پیشگیری از بی نظمی حقوقی در جامعه می شود جامعه امروزی بدون ثبت رسمی و وجود دفاتر اسناد رسمی و ازدواج باعث آشفتگی و بی نظمی خواهد بود.

نسخه چاپی

رئیس سازمان ثبت اسناد : خدمات دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق باعث پیشگیری از بی نظمی حقوقی در جامعه می شود

جامعه امروزی بدون ثبت رسمی و وجود دفاتر اسناد رسمی و ازدواج باعث آشفتگی و بی نظمی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی، دکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اعلام این مطلب گفت: این دفاتر نهادهای حاکمیتی هستند که نقش مهمی در ایجاد نظم در جامعه دارند و ما امروز به مراتب بیشتر از گذشته اهمیت این نظامات را برای اداره جامعه احساس می کنیم.

وی که در جمع اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران، جامعه سردفتران ازدواج و طلاق و برخی سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق استان خراسان رضوی در مشهد سخن می گفت با تاکید بر ارائه خدمات بهتر و کارآمد به مردم با بهره گیری از تمام ظرفیت ها به عنوان یکی از وظایف اصلی مدیران افزود: بدیهی است یکی از وظایف مجموعه کارگزاران و مدیران این است که متناسب با شرایط روز و نیاز جامعه بتوانند با برنامه ریزی، خدمات مفید و منطبق با مقتضیات روز ارائه و رضایتمندی مردم را حاصل نمایند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به تحولات فرآیندی وسیع در سنوات اخیر در سازمان و تغییر و اصلاح برخی قوانین و آئین نامه ها در راستای تحول در ارائه خدمات ثبتی اظهار داشت: گاهی جستجوی سوابق به روش سنتی مثل جستجوی یک سوزن در انبار کاه بود که خوشبختانه با الکترونیکی شدن فرآیندها و ایجاد سامانه های متعدد و تصویربرداری و آرشیو الکترونیکی اسناد و بایگانی ها به مرور مردم نقش این سازمان و مجموعه دفاتر زیرمجموعه آن را به عنوان نهادی قابل اعتماد احساس خواهند کرد.

وی با یادآوری واکنش های مختلف به تغییرات قوانین و فرآیندهای ثبتی و عبور این سازمان از ثبت سنتی به ثبت نوین در شروع این کار در سال ۸۸ و غیرقابل باور بودن این تغییرات در ذهن بسیاری افزود: خوشبختانه سازمان ثبت با اتکاء به مدیران و کارکنان و با حمایت های آیت اله آملی لاریجانی ریاست قوه قضائیه موفق شد از گردنه های بسیار سخت عبور کند که رئیس دستگاه قضایی نیز آن را اقدامی شجاعانه توصیف کرده است.

معاون رئیس قوه قضائیه گفت: به هر حال اصل شفافیت و اقتضای پیچیدگی ها و شرایط روز جامعه اقتضا می کرد که این تحولات صورت گیرد و به جهت ایجاد انتظام در جامعه ادامه خواهد یافت و قطعا آثار آن در آینده بیشتر ظهور و بروز پیدا می کند.

پیگیری اصلاح قوانین و مقررات مربوط به دفاتر، اسکن و تصویربرداری مجموعه سوابق بایگانی های دفاتر اسناد رسمی ازدواج و طلاق و توسعه بیشتر خدمات الکترونیکی از دیگر برنامه های در دست اقدام سازمان ثبت است که دکتر تویسرکانی به آنها اشاره کرد.

در ابتدای این مراسم دشتی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مرکز، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران خراسان رضوی و رئیس جامعه سردفتران ازدواج و طلاق این استان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این دفاتر در راستای ثبت نوین، همچنین با اهدای لوحی از تلاش های دکتر تویسرکانی در ایجاد تحولات ثبتی تقدیر و تشکر کردند.

نقل از سایت سازمان ثبت

.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

لطفا کد امنیتی را بارگذاری مجدد انجام دهید

تمام حقوق این سایت برای © 2019 کانون سردفتران و دفتریاران خراسان. محفوظ است.