رئیس شورای عالی سردفتران و دفتریاران کشور خبر دادفعالیت ۷۳۰۰ دفترخانه ثبت اسناد رسمی در کشور/ ثبت ۱۷ میلیون سند طی مدت سال گذشته

رئیس شورای عالی سردفتران و دفتریاران کشور خبر دادفعالیت ۷۳۰۰ دفترخانه ثبت اسناد رسمی در کشور/ ثبت ۱۷ میلیون سند طی مدت سال گذشته

رئیس شورای عالی سردفتران و دفتریاران کشور خبر دادفعالیت 7300 دفترخانه ثبت اسناد رسمی در کشور/ ثبت 17 میلیون سند طی مدت سال گذشته

رئیس شورای عالی سردفترداران و دفتریاران کشور از فعالیت ۷ هزار و ۳۰۰ دفتر اسناد رسمی در کشور خبر داد و گفت: سال گذشته ۱۷ میلیون سند ثبت شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمدرضا دشتی ظهر امروز در افتتاحیه ساختمان کانون سردفترداران و دفتریاران استان کردستان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: از تعداد ۷ هزار و ۳۰۰ دفترخانه اسناد رسمی کشور، سهم استان کردستان ۱۰۸ دفتر است که از این تعداد ۳۴ دفترخانه آن به صورت رسمی در سنندج فعالیت می‌کنند.

وی با گرامی‌داشت یاد و خاطره زنده‌یاد محمد علایی‌اردلان که پیش‌قدم در راه احداث این کانون بوده است، افزود: این ساختمان جزو ۵ ساختمان برتر کشور است که در میان پنج استان دیگر از لحاظ امکانات و محل بهترین موقعیت را دارد.

رئیس شورای عالی سردفتران و دفتریاران کشور، استان کردستان را به واسطه جنگ تحمیلی از مرزبانان کشور اعلام کرد و افزود: در این استان اهمیت ثبت اسناد رسمی از جایگاه قابل‌توجهی برخوردار است.

دشتی با بیان اینکه سند رسمی در دنیا مسأله مهمی است، گفت: اگر ثبت اسناد به مخاطره بیفتد نظم اجتماع از میان می‌رود.

وی در ادامه با اشاره به ماده ۱۲۸۷ قانون مدنی در رابطه با اسناد تکلیف مردم برای انتقال سند و تنظیم اسناد رسمی با استناد به این ماده مشخص می‌شود و قابل اجراست.

رئیس شورای عالی سردفتران و دفترداران کشور با بیان اینکه اختلافات باید توسط قانون و مجریان قانون حل و فصل شود که با این وجود تکلیف‌ها مشخص شود کسانی که بدون آگاهی تفسیر قانون می‌کنند، فقط جامعه را سردرگم می‌کنند.

دشتی تصریح کرد: رفع مشکلات زندگی شهرنشینی لازمه اجرای قانون است و با ثبت هر سند رسمی توسط دفترخانه‌ها حدود ۱۰ پرونده رسمی بسته می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد از پرونده‌های دادگستری در رابطه با اسناد عادی است، گفت: در این صورت وقت مردم و کشور گرفته می‌شود ولی ما مکلف به اجرای قانون هستیم.

رئیس شورای عالی سردفتران و دفترداران کشور گفت: امروزه ثبت قراردادها و سندهای رسمی از جمله مواردی است که شخص اول مملکت در سیاست‌های کشور به ثبت رسمی معاملات بیشتر توجه کنند.

دشتی افزود: امروزه به واسطه دنیای مجازی و الکترونیکی از جعل اسناد رسمی جلوگیری می‌شود که این خود نمونه اقتصاد مقاومتی است.

وی اظهار کرد: استان کردستان یکی از استان‌های پیشرو در اجرای کاداستر است امیدواریم که کردستان در طرح کاداستر زودتر به پایان برسد.

رئیس شورای عالی سردفتران و دفترداران کردستان با اشاره به یک سری مطالبات، افزود: مشکلات موجود مطابق قانون کاداست پیگیری و اصلاح می‌شود، همچنین ۱۵ درصد از حقوق دفتریاران همچنان باقیست و هیچ درصدی از آنان کم نمی‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۱۰ دفتر خدمات قضایی در کشور وجود دارد، افزود: از این تعداد ۳ دفتر قضایی در آینده‌ای نزدیک در استان کردستان افتتاح می‌شود.

رئیس شورای عالی سردفتران و دفتریاران کشور در پایان از ثبت ۱۷ میلیون سند در طول سال گذشته در کشور خبر داد.

نقل از سایت کانون مرکز

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

لطفا کد امنیتی را بارگذاری مجدد انجام دهید

تمام حقوق این سایت برای © 2018 کانون سردفتران و دفتریاران خراسان. محفوظ است.