تفسیر ناجا از قانون اشتباه است/بخش حقوقی نقل و انتقال باید در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد

تفسیر ناجا از قانون اشتباه است/بخش حقوقی نقل و انتقال باید در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد

تفسیر ناجا از قانون اشتباه است/بخش حقوقی نقل و انتقال باید در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد
نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با تأکید بر اینکه تفسیر ناجا از قانون اشتباه است، گفت: اینکه ناجا بخواهد در بخش حقوقی هم تفسیر خودش را ارائه دهد کار غیرقانونی انجام داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از خبرگزاری فارس، یحیی کمالی‌پور درخصوص اختلاف میان نیروی انتظامی و کانون سردفتران در بحث ثبت سند خودرو اظهار داشت: قانون وظیفه را در این زمینه مشخص کرده و موضوع را به دفاتر اسناد رسمی واگذار کرده است.

وی با تأکید بر اینکه تفسیر ناجا از قانون اشتباه است، گفت: اینکه ناجا بخواهد در بخش حقوقی هم تفسیر خودش را ارائه دهد کار غیرقانونی انجام داده است.

نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه در بحث اسناد خودرو یک بخش حقوقی و یک بخش انتظامی داریم، افزود: بخش حقوقی نقل و انتقال باید در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد و قانون در این زمینه هیچ ابهامی ندارد.

کمالی‌پور تصریح کرد: بی‌میلی مردم برای رفتن به دفاتر اسناد رسمی ناشی از دریافت تعرفه‌های زیاد است که آن هم راهکار دارد و دولت می‌تواند با کاهش مالیات این مشکل را برطرف کند تا مردم راحت‌تر بتوانند اسناد خود را در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسانند.

وی ادامه داد: اگر الان در حوزه انتقال خودرو میان مالکین اختلاف ایجاد شود نیروی انتظامی چگونه می‌خواهد این مشکل را برطرف کند؟

نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس خاطرنشان کرد: در هر صورت ما معتقدیم که قانون شفاف است و نیازی به استفساریه نیست و اگر هم قرار بر تفسیر باشد، مجلس مطابق قانون عمل می‌کند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

لطفا کد امنیتی را بارگذاری مجدد انجام دهید

تمام حقوق این سایت برای © 2019 کانون سردفتران و دفتریاران خراسان. محفوظ است.