دکتر تویسرکانی در جمع اعضاء هیئت مدیره کانون سردفتران ودفتریاران استان البرز

گام های اساسی سازمان ثبت در استقرار نظم و اجرای عدالت امروز در جامعه مشهود است

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال های اخیر با تلاش، همفکری و همراهی جمعی گام های بسیار اساسی در شفاف سازی، ارتقاء نظم عمومی و اجرای عدالت برداشته و این گام ها با اصلاح شیوه ها، شناسایی نقص ها، اتخاذ شیوه های مدرن و سرعت و صحت در کار کماکان تداوم دارد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جمع اعضاء هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان البرز با اعلام این مطلب گفت: یکی از نقاط قوت این مقطع از فعالیت سازمان ثبت، شناسایی نیازهای جامعه و تطبیق آن با مقتضیات زمانی بود که بحمداله علیرغم برخی مقاومتها در آغاز برنامه ها، امروز این اصلاح شیوه ها و بهبود فرآیندها برای بسیاری از اجزای جامعه مشهود است.

وی با اشاره به مورد توجه قرار گرفتن این اقدامات از سوی بسیاری از کشورها در مجامع بین المللی افزود: امروز اکثر بخش های جامعه به توانمندی و جایگاه حساس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به خوبی پی برده اند و با جرآت می توان گفت هر میزان که در راستای تبلیغ و اطلاع رسانی از ثبت رسمی تلاش شود به منفعت جامعه خواهد بود چرا که مهمترین رکن برای استقرار شفافیت بویژه در زمینه حقوقی و اقتصادی، توسعه ثبت رسمی که در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری به مجلس شورای اسلامی نیز به خوبی بر این مهم تاکید شده بود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین با تاکید بر ضرورت آسیب شناسی و آموزش در حوزه دفاتر اسناد رسمی اظهار داشت: باید با رصد و کنترل عملیات و همچنین سنجش افکار عمومی پیرامون عملکرد و جایگاه این دفاتر، نسبت به ارتقاء جایگاه دفاتر اسناد رسمی تلاش نمائیم.

سعیدی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان البرز نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته از سوی این نهاد، با اشاره به انجام تحولات اساسی در بخش های مختلف ثبتی در سال های اخیر گفت: شجاعت مجموعه مدیریت سازمان ثبت در اجرای قاطع تکالیف برنامه پنجم که امروز ثمرات آن در کشور نمایان شده است بسیار ستودنی است.

وی افزود: امروز نظام ثبتی و سردفتری کشور بسیار ارتقاء پیدا کرده و با شفاف سازی های صورت گرفته، در زمینه ارتکاب به تخلف نیز با کاهش محسوسی نسبت به دوره های قبل مواجه هستیم.

نقل از سایت سازمان ثبت

.didardoctortoyser

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

لطفا کد امنیتی را بارگذاری مجدد انجام دهید

تمام حقوق این سایت برای © 2019 کانون سردفتران و دفتریاران خراسان. محفوظ است.